sadsad x
asdasd

REX 8in1 Robot Kiti - REX8

Ürün Kodu
:
22299
Marka / Menşei
:
REX
Stok Adedi
:
4
Fiyat
:
2.945,71 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
:
3.862,16 TL
İndirimli Fiyat
:
3.475,94 TL KDV
Dahil
%10
3 Günde Kargoda
Sizler için özenle hazırladığımız bu ürünü 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Alışveriş Listeme Ekle
Buraya tıklayarak bu ürünü listenize ekleyebilir ve daha sonra yeniden inceleyebilirsiniz.
Teknik Servis
Deneyimli kadromuz ve gelişmiş teknik servis desteğimiz ile hep yanınızdayız.
İade Garantisi
14 gün iade garantisi ile
sizleri hiç üzmeden
süreci yürütüyoruz.
Yorum Ekle
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Soru Sor
 • REX8 8in1 Robot Kiti

  REX, Robotistan Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen eğitsel robot kitidir. 8in1 robot kiti, ESP32 altyapısını kullanan anakartı ile bağlantı noktası, kablo karışıklığı gibi devre kurulumunda karşılaşılan zorlukları ortadan kaldırır. Bununla berar Arduino IDE, Thonny IDE ve MicroBlocks IDE ile programlama alanında kullanıcıya büyük bir esneklik sağlamaktadır.

  REX kartı, 8 in 1 setindeki robotların mekanik ve elektronik kurulumlarını daha rahat yapmak için tasarlanmış özel bir karttır. ESP32E işlemcisini kullanan bu kart üzerinde, REX 8 in 1 setinde kullanılan bütün komponentleri tek bir kabloyla rahat bir şekilde devreye bağlayabilmek için konnektörler bulunmaktadır.

  REX kartının üzerinde 8 in 1 robotlarının kurulumunu ve devre tasarımlarını daha rahat yapabilmek için 4 adet motor sürücü ve servo motor konnektörü, HC-SR04, IR ve MPU6050 sensörlerini bağlantılarını yapmak için 1’er adet bağlantı konnektörü, harici olarak devreye 12v bir pil bağlamak için bağlantı noktası ve karta entegre bir şekilde 1’er adet buzzer ve switch bulunmaktadır.


  rex-evolution-serisi-8in1-v2.jpeg (3.90 MB)


  ArmBot:

  ArmBot, robot kolu sayesinde etrafındaki nesnelerin uzaktan kumanda ile bir noktadan başka bir noktaya taşınmasını sağlayan bir REX robotudur. ArmBot üzerindeki robot kol 3 adet servo motordan oluşmaktadır. Yukarı, aşağı, sağ ve sol olmak üzere 4 farklı eksende hareket edebilmekte ve ArmBot'un hareketi ile ulaşılması zor alanlardaki nesnelere dahi rahatlıkla ulaşabilmektedir.

  rex-evolution-serisi-8in1-v2-1.jpeg (1.44 MB)

  BalanceBot:

  BalanceBot, REX kartı üzerinde bulunan ivme sensörü sayesinde fiziksel müdahalelere rağmen dengede kalabilen özel bir robottur. BalanceBot'u nesneleri dengede taşımanız gereken durumlarda kullanabilirsiniz.

  OmniBot:

  OmniBot, özel omni tekerlekleri sayesinde herhangi bir dönüş hareketi yapmadan her noktaya kolay erişim sağlar. OmniBot kullanarak ulaşılması zor noktalara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu robot, ulaşılması zor noktalara ulaşmak için tasarlanmıştır.

  Omni tekerlekler, 360 derecelik hareket özgürlüğünü sabit bir montajın sağlamlığı ile birleştirir. Bu, döner bir montaj yerine entegre silindirler kullanan bir tasarımla elde edilir. Bu sayede OmniBot, 360° manevra kabiliyeti, daha iyi yön kontrolü-takibi ve hassas konumlandırma gibi avantajlar sağlar.


  rex-evolution-serisi-8in1-v2-2.jpeg (9.50 MB)

  RoverBot:

  RoverBot, paletli yapısı sayesinde zorlu arazi koşullarında rahat hareket etmenizi sağlayan bir REX robotudur. RoverBot ile engebeli, zorlu arazi gerektiren görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Diğer REX 8'i 1 arada robotlar gibi RoverBot'u da isterseniz uzaktan kontrol edebilir, isterseniz içine yazdığınız kod ile otonom olarak hareket ettirebilirsiniz.

  rex-evolution-serisi-8in1-v2-3.jpeg (4.46 MB)


  SonicBot:

  SonicBot, üzerinde bulunan mesafe sensörü sayesinde çevresine ses dalgaları yayarak nesneleri algılıyor ve algıladığı değerlere göre mekanik özelliklerini kullanarak farklı işlevler gerçekleştirebiliyor. SonicBot'u kullanarak engellerden kaçabilirsiniz. Ortamdaki nesneleri algılamanızı gerektiren görevler için SonicBot'u kullanabilirsiniz.


  rex-evolution-serisi-8in1-v2-4.jpeg (7.36 MB)

  SumoBot:

  SumoBot, HC-SR04 mesafe sensörü ve çizgi izleyen sensörü sayesinde bulunduğu parkur üzerindeki diğer nesneleri algılar. SumoBot, çizgi izleyen sensörü sayesinde pist içinde olup olmadığını algılar ve bu sayede nesneleri pist dışına taşır.

  rex-evolution-serisi-8in1-v2-5.jpeg (9.90 MB)

  TrackerBot:

  TrackerBot çizgi izleyen sensör sayesinde kızılötesi ışıklar yayar ve ortamdaki siyah çizgileri takip eder. Çizgilerle oluşturduğumuz yol üzerinde TrackerBot'un mekanik özelliklerini kullanarak TrackerBot'un otonom olarak istediğimiz görevleri gerçekleştirmesini sağlayabiliriz. TrackerBot'un izlediği rengi de kodda değişiklik yaparak değiştirebiliriz. Bu değişikliği yapabilmek için çizgi izleyen sensör tarafından tespit edilen değerleri inceleyebilir, istediğimiz renk için gerekli değer aralığını belirleyebilir ve bu değerleri kod içerisinde değiştirebiliriz.


  rex-evolution-serisi-8in1-v2-6.jpeg (8.66 MB)


  WiBot:

  WiBot, otonom sürüş için herhangi bir ekstra sensör içermeyen ve yalnızca uzaktan kumandaya izin veren bir REX 8'i 1 arada robottur. WiBot kurulumunu tamamladıktan sonra devre kurulumunda herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Motor için gerekli olan 4 adet konnektör kablosunu REX kartına bağladıktan sonra devreye herhangi bir ekstra sensör eklemeden REX kartının elektronik özelliklerini ve WiBot'un mekanik özelliklerini kullanarak uzaktan kontrol gerektiren görevleri gerçekleştirebilirsiniz.


  rex-evolution-serisi-8in1-v2-7.jpeg (6.01 MB)


  Çizgi İzleyen Sensör:

  Çizgi izleyen sensörler, kızılötesi (IR) ışık yayarak ve ışık seviyelerini algılayarak siyah bir çizginin varlığını algılar. Bunu iki bileşen kullanarak yaparlar:

  • Bir emitör
  • Bir ışık sensörü (alıcı)


  rex-evolution-serisi-8in1-v2-8.jpeg (936 KB)

  Çizgi Sensörü Nasıl Kullanılır?

  Çizgi izleyen sensörün nasıl çalıştığını biraz daha biliyorsunuz, şimdi onu nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz. Çizgi izleyici sensöründe ayrıca, kullanmakta olduğunuz Raspberry Pi'ye bağlamanız gereken bir dizi pin bulunur:

  • Cihaza güç sağlamak için VCC'nin 3,3 ile 5V arasında bir gerilime bağlanması gerekir.
  • GND, devreyi tamamlamak için gerekli olan topraklama pinidir.
  • AO analog çıkıştır (bu pin Raspberry Pi ile çalışmaz.).
  • DO dijital çıkış pinidir (bu pin Raspberry Pi ile çalışacaktır.).


  REX Kartı

  animated

  ESP32 WROOM 32E Pin Diyagramı:


  animated


  Uyarı! Kartı kullanırken 18650 pil kullanıyorsanız lütfen harici pil bağlamayın.


  Omni Teker Kurulum Kılavuzu:


  Komponentler
  :

  • Çizgi izleyen Sensör
  • REX Kartı

  Robotlar:
  • ArmBot
  • BalanceBot
  • OmniBot
  • RoverBot
  • SonicBot
  • SumoBot
  • TrackerBot
  • WiBot


  github-click.jpg (33 KB)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.