1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim

QTR-3RC Kızılötesi Sensör Kartı - PL-2457

Marka
Pololu
Ürün Kodu
13162
Fiyat
: 188,27 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
: 282,41 TL
İndirimli Fiyat
: 225,93 TL
QTR-3RC sumo, çizgi izliyen ve labirent robotları gibi bir çok robot projesinde kullanılan bir çizgi sönsörüdür. Paket içerisinde 3'lü sensör yapısındaki QTR-3RC bulunmaktadır. Sensör dijital çıkışlı olup, analog olan versiyonu da sitemizde mevcuttur. Ürünler orjinal olup, Pololu üretimidir.

QTR-3RC yansıma sensörü tek bir kızıl ötesi LED ve bir foto-transistör çifti taşımaktadır. Üzerindeki foto-transistör bir kapasitör boşalma devresini kullanarak dijital giriş çıkış hattını mikro denetleyici üzerinde kullanarak yansıyan IR analog değerlerini kapasitörün boşalma süresini ölçerek hesaplamaktadır. Daha hızlı kapasitör boşalma süreleri daha fazla yansımanın olduğu anlamına gelmektedir.


LED akım sınırlama dirençleri yaklaşık olarak 20-25 mA’i LED’lere VIN 5V olduğunda sağlamaktadır. Akım ihtiyaçları bazı mikro işlemci I/O hatları ile yapılmasına izin vererek, sensörlerin I/O hattı üzerinden güç saklaması çalıştırılması ve durdurulmasını sağlar.


Küçük ebatlarından dolayı, birden fazla ünite hat algılaması ve proksimetri/köşe algılaması gibi uygulamalara yerleştirmek için düzenlenebilmesini sağlamaktadır.


Bu modül, #2’lik vida düşünülerek tek bir kurulum deliği bulundurmaktadır (dahil değildir); eğer bu kurulum deliğine ihtiyacınız yoksa, PCB’nin bu kısmı üniteyi daha da küçük yapmak için topraklanabilir. Bu yansıma sensörü bir 3-pin 0.1” bağlantı kemeri ile beraber gelmektedir ve bu da geleneksel dikey konumla ya da paralel bir şekilde PCB’ye yerleştirilebilir. Ayrıca telleri de, en küçük kurulumlar için direk olarak yataklara bağlayabilirsiniz.


Özellikler:

  • 5VDC çalışma voltajı
  • 50mA besleme akımı
  • Dijital I/O uyumlu
  • Optimal algılama mesafesi: 0.125” (3mm)

Boyutlar:
32 x 8 x 2.54 mm
pololu kızılötesi sensör kartı çeşitleri
Dokümanlar:

Garanti Bilgisi
0
13162
QTR-3RC Kızılötesi Sensör Kartı - PL-2457
QTR-3RC Kızılötesi Sensör Kartı - PL-2457
Fiyat:
188,27 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
225,93 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.