1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Unit UT603 LCR Metre
1.658,39 TL
1.276,97 TL
Toplam 45 ürün bulunmaktadır.

Multimetre

Multimetre, teknolojinin gelişmesi ile birlikte ohmmetre, avometre ve voltmetre gibi donanımların yaptığı işlemleri tek bir cihaz ile yapmayı sağlayan ölçü aletidir. Birçok kişi tarafından multimetre ne ölçer diye merak edilmektedir. Multimetre ile alternatif akım, gerilim ve direnç kolay bir şekilde ölçülebilmektedir. Multimetre fiyatları ise multimetre çeşitlerine, markasına ve modeline göre farklılık gösterebilmektedir.

 

Multimetre Nedir?

Multimetre nedir sorusuna alternatif akım, gerilim ya da direnç ölçümü yapmak isterken her bir ölçüm için ayrı cihaz kullanmak yerine tek bir cihaz kullanarak tüm ölçümleri yapabilmeye imkan sağlayan bir ölçüm cihazı diyebiliriz. Birçok farklı marka ve model de multimetre çeşidi olmakla birlikte bu cihazların temel olarak dijital ve analog şeklinde ikiye ayrıldığını söyleyebiliriz. Analog modeller günümüzde çok fazla tercih edilmemek ile birlikte üzerinde bulunan skala ilke ölçüm oranının daha kolay bir şekilde görünmesini sağlamaktadır. Dijital multimetrelerde ise kullanım biraz daha karışık olmakla birlikte sunmuş olduğu diğer özellikler nedeniyle analog multimetrelere göre çok daha fazla tercih edilmektedir.

Multimetre Nasıl Kullanılır?

Birçok farklı çeşit marka ve modele sahip bu ölçüm cihazları hakkında  multimetreler nasıl kullanılır sorusu merak edilmektedir. Birçok farklı multimetre çeşiti olmasına rağmen temelde kullanımı çok farklılık göstermemektedir. Multimetrenin ön kısmında prob girişleri yer almaktadır. Bu girişlere kırmızı ve siyah olarak bulunan prob kabloları takılarak bağlantı sağlanabilir. Bağlantı sağlandıktan sonra multimetrenin orta kısmında bulunan konum şarteli kademe kademe çevrilerek ölçüm işlemi yapılmak istenen moda getirilmekte ve istenilen ölçüm yapılabilmektedir. Konum şartelinin hemen üst kısmında bulunan ekranda ölçümü yapılan tüm değerleri görebilirsiniz.

 

Dijital Multimetre ile Direnç Nasıl Ölçülür?

Eğer multimetre ile direnç ölçümü yapılmak isteniyorsa cihazı direnç moduna almak gerekmektedir. Direnç ölçümünde bir yön söz konusu olmadığı için problar yani kablolar istenildiği gibi bağlanabilmektedir. Bir sorun oluşmayacaktır. Bu nokta da multimetre modeline göre doğru ohm değerini otomatik bir şekilde gösterecektir.

 

Multimetre ile Akım Nasıl Ölçülür?

Eğer multimetre ile devre akımı ölçülmek isteniyor ise multimetre devreye seri bir şekilde bağlanmaktadır. Böylelikle doğru ve alternatif akım otomatik olarak görülecektir Bu şekilde devreden geçen akım düzgün bir şekilde ölçülebilecektir.

 

Multimetre Fiyatları

Multimetre fiyatları ürün özelliklerine, malzeme kalitesine, rengine, markasına ve işlevlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Satın almadan önce tüm bu kriterler göz önünde bulundurularak seçim yapmak doğru ürünü satın almada yardımcı olacaktır. Robotistan’da farklı marka ve modellerde en iyi multimetre çeşitlerine anında ulaşabilir, multimetre fiyatlarını hemen öğrenebilir ve alış satış işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.