1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim
HC05 Bluetooth-Serial Modül Kartı

HC05 Bluetooth-Serial Modül Kartı", kablosuz iletişim ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayan, kullanıcı dostu ve yüksek performanslı bir Bluetooth modülüdür. Bu kompakt ve güçlü cihaz, seri haberleşme yetenekleri sunarak mikrokontrolör projelerinizde kablosuz bağlantı kurmanıza olanak tanır. Endüstriyel uygulamalardan hobi projelere kadar pek çok alanda kullanılabilir.

HC05 Bluetooth Serial Modül Kartı, evrensel seri haberleşme protokolü olan UART arayüzü ile kolayca entegre edilebilir. Arduino, Raspberry Pi, STM32 ve diğer geliştirme kartlarıyla uyumlu olarak çalışır. Basit ve hızlı bağlantı seçenekleri sayesinde, projenizin ihtiyacına uygun şekilde konfigüre edilebilir.

Bu HC05 Bluetooth modülü, düşük güç tüketimi ve uzun menzil özelliği sayesinde verimli ve güvenilir bir kablosuz iletişim sağlar. Bluetooth 2.0 ve 4.0 cihazlarla uyumlu çalışabilmesi, çeşitli cihazlar arasında sorunsuz veri alışverişi yapmanıza imkan tanır.

HC05 Bluetooth Modül Özellikleri:

 • Seri Haberleşme: UART arayüzü ile kolay entegrasyon
 • Uyumluluk: Arduino, Raspberry Pi ve diğer geliştirme kartları ile uyumlu
 • Uzun Menzil: Güçlü Bluetooth 2.0 ve 4.0 uyumluluğu
 • Düşük Güç Tüketimi: Enerji verimliliği sağlar
 • Kompakt ve Dayanıklı Tasarım: Taşınabilir ve uzun ömürlü kullanım için ideal

HC05 Bluetooth Serial Modül Kartı, kablosuz iletişim ihtiyaçlarınızı karşılamak ve projelerinizdeki veri transferini basitleştirmek için güçlü bir seçenektir. HC05 Bluetooth Arduino tabanlı projelerinizde uzaktan kontrol, sensör verilerinin kablosuz iletimi, akıllı ev otomasyonu ve diğer kablosuz uygulamalar için mükemmel bir çözümdür. HC05 Bluetooth-Serial Modül Kartı ile projelerinizi kablosuz bağlamak ve iletişimi geliştirmek artık çok daha kolay ve etkili!


HC05.jpeg (17 KB)


HC05 Bluetooth
-Serial Modül Kartı, Bluetooth SSP(Serial Port Standart) kullanımı ve kablosuz seri haberleşme uygulamaları için tasarlanmıştır. Hızlı prototiplemeye imkan sağlaması, breadboard, arduino ve çeşitli devrelerde rahatça kullanılabilmesi için gerekli pinler devre kartı sayesinde dışarıya alınmıştır. Çoğu bluetooth modülden farklı olarak HC05 bluetooth serial modül kartı master modunu da desteklemektedir.

Standart pin yapısı sayesinde istenilen ortamlarda rahatça kontrol edilebilir. Bununla beraber ürün beraberinde gönderilen jumper kablolar ile bağlantılar rahatlıkla yapılabilir.

Bluetooth 2.0'ı destekleyen bu kart, 2.4GHz frekansında haberleşme yapılmasına imkan sağlayıp açık alanda yaklaşık 10 metrelik bir haberleşme mesafesine sahiptir.

Birçok hobi, robotik ve akademik projede HC05 kullanımı mümkündür. Projelerinize farklı şekilde kablosuz özellikler kazandırabileceğiniz arduino 433mhz alıcı verici rf modüllerini incelemek için tıklayın.

HC06'dan farklı olarak master veya slave modda kullanılacak şekilde ayarlanabilmektedir.

HC05 bluetooth modülümüzün bazı serilerinde AT modunda kullanabilmek için üzerindeki butona basılı tutmanız gerekmektedir ve default baudrate 38400 bps dir.

Modülün kullanımı ile alakalı detaylı blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

HC05 Bluetooth Modül Özellikleri:
 • Bluetooth Protokolü: Bluetooth 2.0+EDR(Gelişmiş Veri Hızı)
 • 2.4GHz haberleşme frekansı
 • Hassasiyet: ≤-80 dBm
 • Çıkış Gücü: ≤+4 dBm
 • Asenkron Hız: 2.1 MBps/160 KBps
 • Senkron Hız: 1 MBps/1 MBps
 • Güvenlik: Kimlik Doğrulama ve Şifreleme
 • Çalışma Gerilimi: 1.8-5V(Önerilen 3.3V)
 • Akım: 50 mA
 • Boyutları: 43x16x7mm

Not: RX ve TX pinleri lojik 3.3V seviyesindedir. Arduino veya farklı 5V'luk sistemlerle kullanım için aşağıdaki bağlantı şeklini kullanabilirsiniz.

HC05 Bluetooth Modül Arduino Bağlantı Şeması


Dokümanlar:
Garanti Bilgisi
0
12020
HC05 Bluetooth-Serial Modül Kartı
HC05 Bluetooth-Serial Modül Kartı
Fiyat:
150,36 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
180,43 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.