1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 157 ürün bulunmaktadır.
Havya ÇeşitleriLehim Makinesi& Havya


Havya Makinesi

Havya makinesi, lehim makinesi olarak da bilinmektedir ve metal parçaları birbiri ile birleştirmek amacıyla kullanılmaktadır. Bir şeyi onarmak, tamir etmek için kullanılan tamir aletlerinin arasında sıklıkla yer almaktadır. Demir ve bakır gibi şeyleri kalay ve kurşun karışımından elde edilen ve lehim adı verilen tel ile birleştirebilirsiniz. Havya makinesi prize takıldıktan sonra hızlı bir şekilde ısınmaya başlamaktadır. Belli bir sıcaklık seviyesine geldikten sonra bu sıcaklık ile lehim teli eritilerek parçalar kolaylıkla birleştirilmektedir.

Havya Çeşitleri

Havya genel anlamı ile devrelerin ve elektronik elemanların birbirine lehimleme işlemlerinde kullanım sağlanan çok önemli bir eleman olmaktadır. Genel olarak, bu elemanlara lehimleme yapılacağı nokta da çok yüksek ve hızlı ısı kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaçları karşılamak için de havyalar kullanılmaktadır.

Bu kapsamda havyalar 200 - 500 derece aralığında ısı yaymaktadırlar. Genelde havya çeşitleri de renk, lehim sıcaklıkları, malzeme, alev sıcaklık derecesi, dolum kapasitesi, kullanım süresi, ürünün ağırlıkları ve ebatları gibi çok farklı alanlarda çeşitli modeller yansıtmaktadır.

Havyalara baktığımız zaman görünüş ve ısıtılma şekillerine bağlı olarak çeşitlere ayrılırlar:

-Kalem (Rezistanslı) Havyalar:

Kalem havya rezistanslı havya şeklinde adlandırılır. Fakat tabanca havya çeşitleri ile benzer olan modelleri de bulunmaktadır. İşlev olarak baktığımız zaman ısının havyada oluşturulması işlemi rezistans ile sağlanmaktadır. Bu işlemlerde rezistans, krom ve nikel tellerden silindirik şekilde sarılma işlemi ile elde edilmektedir. Bu havya çeşitleri küçük güçlü şeklinde üretilirler. Buna bağlı olarak da küçük akımlı ve büyük dirençli şekilde çalışırlar.

Rezistanslı havyalar yapısal olarak, enerji kablosu, hava ucu, tutma sapı şeklinde üç parçadan meydana gelmektedir. Genel anlamda sanayinin içinde bulunan havya istasyonları; elektronik işi yapan kişiler için çok büyük kolaylık ve de güvenlik sağlamaktadır.

Üstelik enerji beslemesi 220Volt olmakta ve buna rağmen, ısı ayarlaması imkanı sağlamakta ve bunun sonucunda da çalışma güvenliğini sağlamaktadır. Tüm bunlara bağlı olarak da havya ucundaki ısı değeri sabit tutulabilmektedir.

-Tabanca (Transformatörlü) Havyalar:

Tabanca havya çeşitleri de güçlü havyalar olmakta ve çoğunlukla da elektrikçilik işlerinde ve kalın iletkenlerin lehimlenme işlemlerinde kullanılırlar. Tabanca havyaların iç kısmında bir transformatör olmakta ve havya ucu da fek sekonder sargısının uzantısı olmaktadır.

Sekonder sargısı özellik olarak primer sargısından daha az sipirli olmaktadır. Bunun sonucunda da sekonderde düşük seviyede gerilim bulunmakta ve çok yüksek de akım olmaktadır. Bu yüksek akım da sekonder sargısının yani havya ucunun çok fazla ısınmasını sağlamaktadır.

-Gazlı Havyalar:

Genel olarak baktığımız zaman bu havya çeşitleri enerji kaynağının olmadığı ortamlarda kullanılmaktadır. Gazın yakılması ile havya ucu ısıtılmakta ve çalışma sağlanmaktadır. Çalışma süreçlerinde elektrik olmadığı için yanıcı bir gaz kullanılmakta ve bu sırada havya ucu hem ısıyı almakta hem de lehimi eritmektedir.

Havya Makinesi Fiyatları

Havya makinesi kullanım alanları oldukça geniş olan makinelerdir. Birçok havya makinesi çeşiti bulunmaktadır. Bu nedenle havya makinesi fiyatları hayva makinesi çeşitlerine göre farklılık göstermekte ve farklı şekillerde satışa sunulmaktadır. Bu kapsamda havya makinesi fiyatları model tipleri ve farklı yapısal özellikleri ile değişkenlik göstermektedir.

Kullanım amaçlarına bağlı olarak da hız performansı sağlayan havya makineleri üst düzey kalitede olmaktadır. Fiyatlandırmalarda tüm bunlara bağlı olarak farklılıklar gösteriyor. Ayrıca; ürün modellerinde görülen kasa materyali ve renk çeşitleri de havya makinesi fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında bulunmaktadır.

Bazen özel olarak tasarlanmış olan havya modellerinde teknik sistemler kullanılmakta ve bu şekilde piyasaya sunulmaktadır. Bu durumda da havya fiyatları oldukça farklı şekillerde satışa sunulmaktadır. Kullanıcılar için birleştirme ve lehimleme gibi birçok farklı işlemde kullanılan havya çeşitleri son derece konforlu kullanım imkanı sağlamaktadır. Buna bağlı olarak da havya makinesi fiyatları sağladığı konfor özelliklerine göre değişmektedir.

Günlük hayatımızda elektrik ve elektronik aletler içinde olan; cep telefonu, kumanda televizyon ve bunlara benzer pek çok kullanım alanlarında havya modelleri kullanılmaktadır. Havyaların kullanımını hızlı ve nitelikli özellikte yapmak için de lehim makineleri, havya sehpası ve tutucu gibi pek çok destekleyici materyaller bulunmaktadır.

Genel olarak baktığımız zaman havya makinesi fiyatları oldukça değişen olmakla beraber, ürünün işlevsel ve yapısal özelliklerine bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Piyasada farklı havya markaları satışa sunulmakta ve güçlü, etkili olmaları nedeni ile havya fiyatları da farklılık göstermektedir.

Kullanıcıların da tercihleri genelde son model ve popüler olan modeller yönünde olmaktadır. Havya çeşitleri birçok alanda işlevsel ve nitelikli özellikleri ile pratik ve kolay kullanım sağlamaktadır ve bu kapsamda birçok farklı model kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

Lehim Makinesi

Lehim makinesi piyasada birçok kişi tarafından havya veya lehim makinesi olarak bilinmektedir. Birçok kişi tarafından lehim makinesi ne işe yarar diye merak edilmektedir. Lehim makinesi işlev olarak elektronik devreleri birbirlerine lehimlemek için kullanılmaktadır. Lehim makinesi tavsiyesinde bulunulması gerekirse satın alırken cihaz ile sorun yaşamamak adına; ürünün kalitesine önem verilmelidir. Bu anlamda kaliteli lehim makinesi tercih eden kullanıcılar; bu ürün ile hem kullanım kolaylığı sağlar hem de hızlı bir işlem gerçekleştirir.

Birçok profesyonel lehim makinesi modelinin içinde ürünün sabitlenmesi ve temizlenmesi için havya temizleme teli, süngeri gibi aparatlar bulunmaktadır. Bunun sonucunda da kullanıcılar bu malzemeleri ayrı ayrı temin etmek zorunda kalmaz.

Dayanıklı ve sağlam yapıda olan kaliteli lehim makinesi modelleri aynı zamanda ısıya dirençli olduğu için hem çalışma performansını hem de uygulama yapılacak alandaki sonucu olumlu yönde etkiler. Lehim makinesi satın alacak olan kişiler için dikkat edilecek bir unsur da ürünün kullanım alanları olmaktadır.

Piyasada çok farklı çeşitte lehim makinesi modelleri bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da lehim makinesi fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Lehim Makinesi Fiyatları

Yapılacak olan işlemlere bağlı olarak profesyonel veya basit çalışma sistemine sahip olan birçok farklı lehim makinesi türü bulunmaktadır. Tüm bunlara bağlı olarak, piyasaya baktığımız zaman çok geniş bir fiyat aralığı olan lehim makinesi çeşitleri bulunmaktadır. Makinelerin sahip oldukları özellikler lehim makinesi fiyatları konusunda farklılıklar yaratmaktadır.

Genel anlamda fiyatlarda ortaya çıkan değişiklikler cihazın barındırmış olduğu nitelikler doğrultusunda belirlenmektedir. Bu konuda lehim makinesi fiyatları incelenirken bu cihazın sağladığı avantajlar da göz önünde bulundurulmaktadır.

Çeşit olarak baktığımız zaman ise hava üflemeli lehim makinesi uygulama alanlarına sıcak hava üflemektedir. Çok çabuk ısınan bu cihazın kullanımı sırasında önceden ısı ayarlaması yapılmaktadır. Genel olarak baktığımızda bu çeşit lehim makinesi modelleri de fiyatları belirlemede önemli bir unsur olmaktadır.

Lehim makinesi fiyatlarını incelediğimiz zaman genel olarak birçok kişinin bütçesine uyum sağlayacak nitelikte olmaktadır. Piyasada lehim makinesi fiyatları konusunda etkileyici bir başka unsur da ürünün lehimleyebildiği malzemelerin türü olmaktadır. Bu cihazlar genelde farklı metallerin alaşımı olan lehim telleri ile işlev görmektedir.

Plastik lehim makinesi normal havyalar gibi değil, farklı plastik malzemelerin birleştirilmesini sağlar. Bu ürün de diğerlerine göre fiyat olarak farklı olmaktadır. Genel olarak lehim makinesi fiyatları konusunda etkileyici unsurlar ürünün boyutları da olmaktadır.

Çok daha geniş alanlarda yapılan lehimleme işleminde kullanılan tabanca formunun da satış fiyatları diğer çeşitlere göre farklılıklar göstermektedir. İnce uçlu lehim makinesi şeklinde olan ve küçük alanlarda, son derece detaylı bir şekilde çalışmaya imkan sağlayan cihazların fiyatları da diğerlerine göre daha uygun olmaktadır.

 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.