1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 30 ürün bulunmaktadır.
Dönüştürücü Çeşitleri


Bilişim alanında meydana gelen gelişmeler ile birlikte robotik alanında da birçok gelişme meydana gelmektedir. Bu alanda yaşanan en büyük sorunlardan birisi ise oluşturulan devre sistemlerinin ve cihazların bilgisayara bağlanmasıdır. Bilgisayarlarda hali hazırda sabit donanım olarak cihazlarınızı veya kartlarınızı bağlayabileceğiniz bir donanım bulunmamaktadır. Bu sebeple kartınızı ya da cihazınızı bilgisayara bağlamak için bir usb girişine ihtiyacınız bulunmalıdır. 

Robotistan.com olarak alanının en iyi ve gelişmiş robotik ve bilişim ürünlerini sizlere ulaştırmaktayız. Bu alanda gerekli olan donanım, yedek parça ve dönüştürücü gibi ekipmanlara kolay bir şekilde web sitemizden ulaşabilirsiniz. Dönüştürücü modelleri ile cihazınızı veya haberleşme kartınızı kolay bir şekilde bilgisayara bağlayarak kısa sürede gerekli donanım güncellemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizde yer alan dönüştürücü çeşitleri birçok cihazla uyumlu bir şekilde çalışan en güvenilir seçenekler arasında yer almaktadır. Dönüştürücü fiyatları konusunda en uygun seçenekler ile cihazlarınızı çok daha kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. 

Dönüştürücü Nedir?

Dönüştürücü olarak kullanılan sistemler sayesinde cihazın giriş portlarını bilgisayarınıza uyumlu hale getirebilirsiniz. Dönüştürücü çeşitleri herhangi bir giriş sistemine sahip cihazınızı usb, hdmi gibi farklı giriş seçeneklere dönüştürebilirsiniz. Cihazlarınıza veri girişlerini yapabilmeniz veya programlamasını yapabilmeniz için dönüştürücü modelleri oldukça işlevsel olmaktadır. 

Dönüştürücü modelleri sayesinde tasarımını yaptığınız cihazınıza her türlü veri girişini güven içerisinde bilgisayarınızdan yapabilirsiniz. Web sitemizde yer alan sistemler dönüştürücü fiyatları konusunda en uygun ve en kaliteli seçeneklerden oluşmaktadır. Farklı modeller ve çeşitlerde olan dönüştürücü modelleri ile her türlü işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. 

Dönüştürücü Ne İşe Yarar?

Birçok farklı elektronik cihaz ve devrenin farklı bağlantı girişleri bulunmaktadır. Bu girişler sayesinde cihazlarınızı ve kartlarınızı istediğiniz bir cihaza kolay bir şekilde bağlayabilirsiniz. Özellikle yeni bir programlama gibi işlerinizi kolay bir şekilde yerine getirmenize olanak sağlamaktadır. İşte dönüştürücü sistemleri tamda bu alanda farklı cihazlara kolay bir şekilde bağlanmanız için gerekli giriş sistemlerini oluşturmaktadır. 

Dönüştürücü modelleri arasında en çok kullanılan sistemler vga usb veya ttl usb dönüştürücü çeşitleri olmaktadır. Robotik kodlama ve yazılım bilişim sistemlerinde her zaman en iyi seçenekleri sizlere ulaştıran robotistan dönüştürücü kartları ve dönüştürücü bağlantıları ile de hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Robotistan.com dönüştürücü fiyatları olarak en iyi seçenekleri sizlere sunmaktadır. 

Dönüştürücü Çeşitleri

Yazılım alanında birçok farklı cihaz ve sistem bulunmaktadır. Her sistemin ise farklı özellikleri ve kullanım alanları bulunmaktadır. Bu sistemler arasında haberleşme sağlamak için ise bir birleri ile bir şekilde bağlantılarının kurulması gerekmektedir. Dönüştürücü bu alanda farklı giriş sistemleri bulunan cihazların bir birleri ile bağlanarak haberleşme protokolü uygulamalarını sağlamaktadır. 

Dönüştürücü çeşitleri her ne kadar farklılık gösteriyor olsa da genel olarak cihazların veya devre sistemlerinin haberleşmesini sağlamak için bilgisayar ile bağlantı kurulması sağlanmaktadır. İşte bu nedenle birçok dönüştürücü modelleri genel olarak usb dönüştürücü olarak kullanılmaktadır. Genel olarak kullanılan dönüştürücü fiyatları en uygun seçenekleri ile robotistan da sizleri bulunmaktadır. 

Sık kullanılan dönüştürücü modelleri genel olarak USB-TTL uart dönüştürücü, usb - rs232, FTDI programlama kartları gibi farklı sistemlerde olmaktadır. Dönüştürücü modelleri içerisinde vga hdmi tipi dönüştürücü modelleri de bulunmaktadır.

Dönüştürücü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilişim alanında meydana gelen gelişmeler her ne kadar ileri düzeyde olsa da kullanılan parçalar ve malzemeler oldukça hassas elektronik parçalardan oluşmaktadır. Bu nedenle özellikle elektronik sistemler ile ilgili yapılan çalışmalarda oldukça iyi tercihler yapmak gerekmektedir. Özellikle dönüştürücü çeşitleri kullanılması gereken durumlarda kaliteli ürünler kullanmak gerekmektedir. 

Dönüştürücüler bir nevi aktarım elemanı veya bağlantı elemanı görevi görmektedir. Bu nedenle kullanılacak olan dönüştürücü çeşidinin bağlantı yapılacak cihazlar ile uyumlu olması gerekmektedir. Dönüştürücü kullanacağınız cihaz TTL tipi bir arayüz kullanıyorsa seçim yapacağınız dönüştürücünün de buna uyumlu olması gerekmektedir. 

Dönüştürücü seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada dönüştürücünün ne amaçla kullanılacağıdır. Dönüştürücü kıllanarak bağlantı sağladığınız cihazlar arasında haberleşme amacı ile kullanım yapacaksanız Reset devresi olmayan dönüştürücü modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak programlama amacı ile belirli iş ve işlemler yapacaksanız o zaman reset devresi bulunan dönüştürücü çeşitlerini tercih etmeniz gerekmektedir. 

Dönüştürücü Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik cihazlarda çok küçük ve hassas devre sistemleri bulunmaktadır. Bu nedenle bu tarz malzemelerin kullanımında oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Dönüştürücü modelleri de bu şekilde binlerce hassas bağlantı sisteminden meydana gelen ürünlerdir. Küçük bir hata ile zarar görece ve kullanılamayacak hale gelen bu ürünlerin kullanımında hassas ve bilgili olmak gerekmektedir. 

Özellikle sabit dönüştürücü kart modellerinin bağlanmasında cihazınızın ve dönüştürücünüzün zarar görmemesi için işin ehli bilgili kişilerce uygulama yapılması gerekmektedir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken kullan şekli ise cihazın kullanım sırasında bağlantı işlemleridir. Bağlantı esnasında ve sonrasında her iki cihazında zarar görmemesi için dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu alanda en sağlam ve kaliteli dönüştürücü fiyatları ve dönüştürücü modelleri sizleri beklemektedir. 

USB - TTL Seri Dönüştürücüler

TLL - usb dönüştürücü modelleri ttl arayüzüne sahip bir sistemin usb formatına dönüştürülerek istenilen yerden cihazlar arası bağlantının yapılmasını sağlamaktadır. USB - TTL dönüştürücüleri arasında kartlı sistemler ve kablolu bağlantılar bulunmaktadır. Ayrıca bu dönüştürücüler arasında veri akış türlerine göre de farklı türleri de kullanılabilmektedir. 

Kullanmış olduğunuz dönüştürücü modellerinde DTR (reset) birimi bulunması ya da bulunmaması yapılacak olan işlemleri gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. TTL dönüştürücülerde kablo üzerinde ya da kart üzerinde DTR birimi bulunuyorsa bu cihazlara bilgisayar üzerinden bağlanarak programlama işlemler ile  yapılabilmektedir. 

DTR bulunmayan TTl seri dönüştürücüler ise sadece haberleşmenin sağlanması amacıyla kullanılmaktadır. Farklı modelleri ile en uygun dönüştürücü fiyatları robotistan ile sizleri beklemektedir. 

HDMİ Dönüştürücü

HDMİ sistemi birçok eski model cihazda bulunmamaktadır. Ya da bulunan cihazlarda farklı çıkış protları bulunmaktadır. HDMİ bağlantıları sayesinde bir görüntünün başka bir cihaza aktarılma işlemi çok daha kolay almak ile birlikte çok daha kaliteli olmaktadır. Bunun yanında hdmi' dan farklı olarak kullanılan vga ve DVİ birimlerinin hdmi olarak değiştirilmesi sağlanmaktadır. Birçok cihazda hdmi giriş ve  çıkışları sabit şekilde olmaktadır. 

HDMİ genellikle görüntü aktarımında kullanılan bir aracıdır. HDMİ sayesinde çekinmiş olduğunuz video ve fotoğrafları çok daha iyi kalitede saklayabilirsiniz. 

Ardunio Dönüştürücü Modelleri

Ardunio global anlamda yazılım ve kodlama üzerine en iyi seçenekleri kullanıcılarına sunmaktadır. Ardunio ülkemizde en çok tercih edilen ve kullanılan yazılım sistemleri ve yedek parçaları üzerine çalışmaktadır. Ardunio dönüştürücü fiyatları en kaliteli seçenekler ile en uygun fiyata sizleri beklemektedir. 

Ardunio elde ettiği büyük başarılar ile alanında lider bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle de ardunio tarafından üretilen seçenekler kullanıcılarına çok daha yüksek verim imkan sunmaktadır. 

Dönüştürücü Fiyatları

Robotistan olarak birçok alanda uzun yıllardır en iyi teknolojiyi en iyi ürünleri en uygun fiyatlar ile sizlere sunmaktayız. Dönüştürücü fiyatları konusunda uzman personelimiz günlük olarak ürünlerin kontrollerini sağlayarak sizlere en iyi ürünleri sunmaktadır. Dönüştürücü alanında yüzlerce farklı ürün ve seçenek bulunmaktadır. Bu nedenle de her bir ürünün fiyatı değişkenlik göstermektedir. 

Robotistan Türkiye'nin en gelişmiş ve en büyük robotik kodlama eğitim ve üzerim merkezi olarak hizmet vermektedir. Alanında uzman ekibimiz tarafından en iyileri bulunarak sizlerin beğenisine sunulan ürünlerimiz hem kalite hem de fiyat olarak çok daha iyi konumda yer almaktadır. 

Web sitemiz 7 gün 24 saat sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Ayrıca sitemizden vermiş olduğunuz elektronik ürünlerin tamamı özel bir şekilde paketlenerek zarar görmeden sizlerin eline kadar ulaşmaktadır. Ayrıca dönüştürücü modelleri konusunda en uygun seçenekler sizleri beklemektedir. Her türlü cihazınız veya çalışmanız için ihtiyacınız olan dönüştürücü çeşitlerine web sitemizi kullanarak kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.